Nie masz produktów w koszyku.

- Jak ulżyć dziecku przy ząbkowaniu Bibabu.pl

przez Edyta 15.01.2019 20:36 Komentarze

Kilka słów o problemach z ząbkowaniem

 Ząbkowanie dla wielu rodziców kojarzy się w pierwszej kolejności z nieprzespanymi nocami, płaczem swojej pociechy, gorączką, a nawet biegunką. Nic w tym dziwnego, ponieważ czas poprzedzający pojawienie się pierwszego lub kolejnego ząbka jest dla maluszka bardzo trudny. Pierwsze ząbki, czyli dolne jedynki, mogą zacząć wychodzić już w 4 miesiącu życia, między 6 a 7 miesiącem życia pojawiają się górne jedynki, a przy okazji pierwszych urodzin dziecka możliwe jest, że szkrab będzie uśmiechał się już z górnymi i dolnymi dwójeczkami.

Do pierwszych objawów ząbkowania należy intensywne ślinienie – warto wówczas zwracać uwagę, czy nie pojawia się zaczerwienienie wokół buzi, które należałoby delikatnie smarować kremem. Charakterystycznym objawem wyrzynających się ząbków jest również wkładanie wszystkiego do buzi, ponieważ dziecko odczuwa swędzenie dziąseł i próbuje znaleźć coś, co przyniesie mu ulgę. Poważniejszym problemem może okazać podwyższona temperatura oraz luźniejszy stolec – jeżeli jednak temperatura ciała nie przekracza 38°C i jesteśmy pewni, że ma pojawić się ząbek, nie ma powodu do obaw.

 Czy gryzaki dla dziecka mogą przynieść ulgę?

 Gryzaczki dla dziecka są doskonałym sposobem na przyniesienie ulgi swędzącym i bolącym dziąsłom. Gryzaki, dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi zapewniają idealną pomoc przy ząbkowaniu, ponieważ niemowlę, podczas gryzienia ich, odczuwa delikatny masaż wrażliwych dziąseł. Wybierając idealny gryzaczek zwróć szczególną uwagę na kształt rączek dziecka i dopasuj do nich rodzaj gryzaczka – pamiętaj aby nie był on zbyt ciężki i masywny, oraz aby maluch mógł swobodnie go złapać.

Na rynku dostępne są twarde oraz miękkie gryzaki dla dziecka. W tym przypadku nie ma jednoznacznego „przepisu na sukces”, trzeba wypróbować, który gryzak będzie najlepiej odpowiadał Twojemu szkrabowi. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które może przynieść ulgę dziecku, jest zakup gryzaka wypełnionego specjalnym, nieszkodliwym płynem, który bez problemu schłodzisz w zamrażalce. Taki chłodny gryzak dla dziecka z całą pewnością przyniesie mu ulgę w tym nieprzyjemnym czasie. Innym rozwiązaniem, które złagodzi ból ząbkowania, jest zakup zabawki, której poszczególne elementy będą stymulować wszystkie zmysły dziecka, a wśród nich będzie znajdować się właśnie element do masowania dziąsełek.

 Jak wybrać bezpieczny gryzak dla dziecka

Wybór gryzaków dla dzieci jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Różnią się nie tylko miękkością, lecz również kształtami oraz kolorystyką. Bezpieczny gryzak dla dziecka powinien być pozbawiony  ostrych i wystających elementów, jak również dodatków, które mogłyby się odczepić i zagrozić połknięciem.

Kupując gryzak, który ma pomóc w czasie ząbkowania, należy również wybierać znane i certyfikowane firmy, które gwarantują wykorzystanie bezpiecznych materiałów – pamiętaj, że gryzak dziecko trzyma w buzi i powinien on być bezpieczny, dlatego najlepsze są wykonane z naturalnego kauczuku.

Inną kwestią, niezwykle istotną, szczególnie podczas ząbkowania, jest utrzymanie gryzaka w czystości, dlatego też, wybieraj gryzaczki pozbawione szczelin, łączeń i zakamarków, które mogłyby stać się siedliskiem bakterii, a będziesz mieć pewność, że gryzak pomaga, zamiast szkodzić.

 Gryzaki dla dziecka mogą przynieść ulgę podczas ząbkowania, pod warunkiem, że poeksperymentujecie i wybierzecie najlepszy dla dziecka. Warto jest mieć pod ręką więcej niż jeden gryzak dla dziecka i aby były one w różnych kolorach oraz kształtach, ponieważ pozwoli to na pobudzenie zainteresowania dziecka. A teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na uśmiech pełny białych ząbków, po które z pewnością zgłosi się Wróżka Zębuszka.

Kolekcja

Skomentuj

* Wymagane pola